Municipalitatea igienizează periodic locurile de joacă recent modernizate

Primăria Municipiului Giurgiu, prin S.C. Întreţinerea Peisagistică a Spaţiilor Verzi S.A., asigură periodic o bună igienizare a locurilor de joacă recent modernizate.
Zilnic, acestea sunt măturate de lucrători de la IPSV, iar o dată pe săptămână, de regulă vinerea, sunt igienizate complet: echipamentele de joacă sunt şterse de praf, curăţate şi dezinfectate cu soluţii specifice, iar covorul de cauciuc este măturat şi apoi spălat cu ajutorul unei cisterne de apă.
În felul acesta, echipamentele de joacă sunt menţinute în bună stare, iar copiilor le este asigurat un mediu de joacă sănătos şi curat.
Tot pentru siguranţa copiilor, două locuri de joacă aflate la stradă (Parcul „Mihai Viteazul” şi parcul de lângă Romtelecom) vor fi împrejmuite cu plasă de protecţie, pentru ca cei mici să nu iasă pe şosea şi să fie astfel expuşi riscului de a fi accidentaţi de maşinile aflate în trafic.

Ultima modificare: 15.11.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul 800 de bilete gratuite pentru liceenii giurgiuveni la meciul echipelor de tineret ale României şi Germaniei